Pielęgnacja twarzy Zabiegi odmładzające i liftingujące do skóry dojrzałej

Skóra traci jędrność i napięcie wraz z wiekiem. Wiąże się to ze zmianami hormonalnymi w organizmie i coraz mniejszą aktywnością biologiczną komórek organizmu oraz ich powolniejszym procesem regeneracyjnym.

Starzenie związane jest z osłabieniem poziomu kolagenu i elastyny, które z upływem lat zanikają. Do dwudziestego roku życia kolagen i elastyna wytwarzane w fibroblastach są dobrej jakości i proces zużycia przebiega w tym samym tempie co proces produkcji. Ta równowaga zostaje zachwiana około dwudziestego piątego roku życia. Po trzydziestce produkcja włókien kolagenowych i elastynowych jest już mniejsza niż potrzeby skóry. Po czterdziestce kolagenu jest coraz mniej, jest mało elastyczny i gorzej zatrzymuje wodę- skóra traci jędrność i zaczyna wiotczeć.  

Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!

Skontaktuj się z nami

Oprócz czynników genetycznych, na starzenie skóry wpływ ma także wiele innych aspektów, zewnętrznych i wewnętrznych. Szkodliwe działanie ma np. nadmierne opalanie, niewłaściwa dieta, brak ruchu fizycznego, skażenie środowiska,niewłaściwa pielęgnacja, a także palenie papierosów oraz stres.
Już po trzydziestym piątym roku życia czynniki związanie z indywidualnym funkcjonowaniem organizmu oraz czynniki zewnętrzne łączą swoje siły w działaniu na niekorzyść wyglądu naszej skóry. Jest to dobry moment do podjęcia działania, żeby zachować jak najdłużej młodość skóry.

Jednym z wyraźniejszych efektów starzenia się jest utrata owalu twarzy. Problem pojawia się zwykle po 40 roku życia. Wraz z upływem lat zmniejsza się ilość tłuszczu, zwłaszcza w obrębie twarzy. Jednocześnie dochodzi do utraty dawnej sprężystości i masy mięśni, które stają się delikatniejsze. Policzki zapadając się, zmieniają proporcje twarzy. Utrata wyraźnego owalu może zdarzyć się też młodym kobietom, które nagle straciły sporo kilogramów. Warto pamiętać, że na zmianę owalu może wpłynąć częste opalanie w solarium i na słońcu oraz zła dieta i palenie papierosów.

Zabiegi odmładzające i liftingujące do skóry dojrzałej: