Pielęgnacja twarzy Zabiegi do skóry suchej i odwodnionej

Cera sucha to jeden z bardziej problematycznych typów cery. Wysuszona skóra wymaga szczególnej uwagi przy pielęgnacji i stosowaniu kosmetyków oraz zabiegów, ponieważ wiele czynników może ją podrażniać.

Za suchość skóry bardziej odpowiedzialny jest naskórek niż głębsze warstwy skóry. W naskórku gromadzi się woda, która nadaje spójność oraz prawidłowy wygląd naszej cerze. Jeśli naskórek jest nieszczelny, brakuje w nim tłuszczów oraz naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), tworzących ochronny płaszcz hydrolipidowy– skóra wysycha.

Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!

Skontaktuj się z nami


Przyczyny odwodnienia skóry należy szukać zarówno wewnątrz organizmu, jak i w otaczającym nas środowisku. Każdego dnia, w normalnych warunkach termicznych, odparowuje z niej od 400 do 700 ml wody. Woda ta jest uzupełniana od wewnątrz. Gdy wody paruje więcej niż jest dostarczane skóra staje się sucha – jest szorstka, zaczerwieniona, napięta, delikatna, łuszcząca się, z wyraźnie zarysowanymi kurzymi łapkami i zmarszczkami mimicznymi. Do najczęstszych przyczyn przesuszenia skóry możemy zaliczyć: nieprawidłową pielęgnację – stosowanie kosmetyków wysuszających, predyspozycje genetyczne, dietę, ubogą w wodę oraz kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, częste opalanie skóry, zimno i wiatr, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zmiany hormonalne, skłonność do atopii skórnych, długotrwałe zażywanie antybiotyków.


Sucha skóra jest mało elastyczna, cienka, ze skłonnościami do zaczerwienień, pajączków i bolesnych podrażnień. W dotyku jest chropowata, może swędzieć i pękać. Odwodniona skóra twarzy wolniej się regeneruje i jest bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek. Dopiero odpowiednia pielęgnacja jest w stanie złagodzić dolegliwości związane z przesuszoną cerą.

Zabiegi do skóry suchej i odwodnionej: