Pielęgnacja twarzy Zabiegi do cery tłustej, zanieczyszczonej i trądzikowej
Trądzik pospolity (acne vulgaris) jest przewlekłą chorobą aparatu włosowo-łojowego, której towarzyszy łojotok. Trądzik pospolity cechuje się występowaniem zaskórników otwartych i zamkniętych, grudek, krost, guzków, cyst i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych (twarz, plecy).
Przyczyn trądziku jest wiele. Jet to choroba skóry wywołana głównie zaburzeniami hormonalnymi, które powodują nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Obecność bakterii sprawia, że dochodzi do lokalnej infekcji z miejscowym odczynem zapalnym.
Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!
Skontaktuj się z namiZe względu na nadprodukcję sebum skóra twarzy błyszczy się. Dolegliwości związane z występowaniem trądziku są związane głównie z dojrzewaniem, jednak wiele osób dojrzałych zmaga się z nimi również. Wykwity na twarzy, plecach i dekolcie nie tylko szpecą i przyprawiają o złe samopoczucie, mogą również zostawiać trudne do usunięcia przebarwienia i blizny. Przy skórze trądzikowej kluczową rolę odgrywa systematyczna pielęgnacja i odpowiednia dieta. Niejednokrotnie potrzebna jest również wizyta u lekarza dermatologa i kuracja antybiotykowa.
Sekretem kobiecej urody jest zdrowa skóra. Jest ona lekko matowa, gładka, o jednolitym kolorycie. Skóra doświadcza różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują jej gorszy wygląd i dyskomfort estetyczny. Czynniki, które pogarszają stan skóry to m.in. wiek, predyspozycje genetyczne, środowisko, dieta, promieniowanie UV i zł pielęgnacja. Zanieczyszczenia typu zaskórniki, wypryski, stany zapalne są domeną nie tylko skór tłustych i łojotokowych, ale coraz częściej suchych czy atopowych. Podstawową sprawą w procesie dbania o cerę jest regularne usuwanie martwego naskórka, oczyszczanie i dostarczanie składników nawilżających i odżywczych. Niebagatelna jest właściwa dieta i dobór odpowiednich kosmetyków. Doskonałe rezultaty przynoszą profesjonalne zabiegi gabinetowe. Pamiętajmy, że piękna i zadbana twarz jest naszą wizytówką.
Niejednokrotnie problemem są rozszerzone pory skórne, o ich wielkości porów decydują jednak geny. Mimo wszystko mamy wpływ na to, w jakim stopniu rozszerzone ujścia gruczołów łojowych będą widoczne. Na samej twarzy mamy około 20 tysięcy ujść gruczołów łojowych, nazywanych popularnie porami.
Kiedy ujścia gruczołów łojowych są rozszerzone, stwarza to idealną sytuację do gromadzenia się różnego rodzaju zanieczyszczeń: brudu, kurzu, zrogowaciałych komórek naskórka, czy resztek kosmetyków. Gdy ujścia są zapchane, łój nie wydostaje się na zewnątrz, zalega wokół powiększających się gruczołów łojowych, co doprowadza do powstania infekcji bakteryjnej. A wtedy na twarzy pojawiają się nie tylko czarne punkciki, ale również krostki i grudki z wydzieliną ropną. Z rozszerzonymi porami warto więc powalczyć nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Zbagatelizowanie problemu rozszerzonych porów, przy jednoczesnej nadaktywności gruczołów łojowych, może doprowadzić do łojotokowego zapalenia skóry czy trądziku.