Pielęgnacja twarzy Usuwanie przebarwień

Przebarwienia to ciemniejsze plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Przybierają kolor od jasnobrunatnego, przez wszystkie odcienie brązu, aż do szarego. Spowodowane są nagromadzeniem pigmentu skóry - melaniny.

Dzieje się tak przy udziale promieniowania ultrafioletowego (słońce, solarium) szczególnie w połączeniu ze stanami zapalnymi, zaburzeniami hormonalnymi (ciąża, menopauza), zażywaniem leków (hormonalne środki antykoncepcyjne, antybiotyki) lub preparatów ziołowych o właściwościach fotouczulających, a także stosowaniem perfum na odsłonięte obszary skóry.

Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!

Skontaktuj się z nami

To właśnie na nich najczęściej pojawiają się przebarwienia - na skórze twarzy (policzki, górna warga, broda, czoło, nos), dekolcie, grzebiecie dłoni. Najczęstsze z nich po piegi, melasma, plamy soczewicowate starcze. Przebarwienia pozapalne mogą wystąpić w miejscach, gdzie wcześniej występowały zmiany trądzikowe, niektóre wysypki skórne (np. ospa wietrzna), oparzenia słoneczne, uczulenia, urazy. Przyczyny powstawania przebarwień nie są do końca wyjaśnione. Z całą pewnością mają one związek między innymi z reakcją obronną organizmu i procesem starzenia się skóry.

Zabiegi do skóry z przebarwieniami: