Zabiegi na ciało Zabiegi antycellulitowe i wyszczuplające

Cellulit, skórka pomarańczowa, to patologiczny rozrost tkanki tłuszczowej, jest spowodowany nieprawidłowościami w układzie krwionośno-limfatycznym oraz hormonalnym.  Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion.

Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból. Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w organizmie.

Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!

Skontaktuj się z nami

Występują dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Cellulit wodny jest to pewna ilość wody i tłuszczu, która odkłada się w tkankach jako rezerwa ustrojowa. Cellulit tłuszczowy, czyli lipidowy związany jest z nadmiarem tkanki tłuszczowej, głównie na biodrach, pośladkach, udach oraz brzuchu. Cellulit lipidowy zaczyna się w głębokich warstwach skóry właściwej, następnie w tkance łącznej, gdzie znajdują się komórki tłuszczowe, pełniące role zbiorników energii. Całe grupy komórek pęcznieją i na powierzchni  tworzą  się grudki, określane potocznie jako "pomarańczowa skórka". Rozróżniamy cztery stopnie cellulitu. W początkowym stadium defekt jest zauważalny  przy napinaniu mięśni, cellulit czwartego stopnia nie  pozwala normalnie funkcjonować, ponieważ powoduje ból i ograniczenia  ruchowe.

Miejscowa otyłość to nagromadzenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach na ciele. U kobiet najczęściej są to biodra, uda i pośladki. Potocznie określa się ją jako otyłość typu gruszka - smuklejsza góra i przysadzisty dół. Temu typowi otyłości często towarzyszy cellulit i rozstępy. Drugim najczęściej występującym typem otyłości jest tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicach talii i brzucha. Jest to tzw. otyłość typu jabłka, albo wisceralna. Ten typ często pojawia się  u kobiet po okresie menopauzalnym i wiąże się z ryzykiem zaburzeń metabolicznych, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej oraz cukrzycy.

Metody: