Zabiegi na ciało Zabiegi antycellulitowe i wyszczuplające
Cellulit, skórka pomarańczowa, to patologiczny rozrost tkanki tłuszczowej, jest spowodowany nieprawidłowościami w układzie krwionośno-limfatycznym oraz hormonalnym. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion.
Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból. Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w organizmie.
Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!
Skontaktuj się z namiWystępują dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Cellulit wodny jest to pewna ilość wody i tłuszczu, która odkłada się w tkankach jako rezerwa ustrojowa. Cellulit tłuszczowy, czyli lipidowy związany jest z nadmiarem tkanki tłuszczowej, głównie na biodrach, pośladkach, udach oraz brzuchu. Cellulit lipidowy zaczyna się w głębokich warstwach skóry właściwej, następnie w tkance łącznej, gdzie znajdują się komórki tłuszczowe, pełniące role zbiorników energii. Całe grupy komórek pęcznieją i na powierzchni tworzą się grudki, określane potocznie jako "pomarańczowa skórka". Rozróżniamy cztery stopnie cellulitu. W początkowym stadium defekt jest zauważalny przy napinaniu mięśni, cellulit czwartego stopnia nie pozwala normalnie funkcjonować, ponieważ powoduje ból i ograniczenia ruchowe.
Miejscowa otyłość to nagromadzenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach na ciele. U kobiet najczęściej są to biodra, uda i pośladki. Potocznie określa się ją jako otyłość typu gruszka - smuklejsza góra i przysadzisty dół. Temu typowi otyłości często towarzyszy cellulit i rozstępy. Drugim najczęściej występującym typem otyłości jest tkanka tłuszczowa zlokalizowana w okolicach talii i brzucha. Jest to tzw. otyłość typu jabłka, albo wisceralna. Ten typ często pojawia się u kobiet po okresie menopauzalnym i wiąże się z ryzykiem zaburzeń metabolicznych, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej oraz cukrzycy.