Zabiegi na ciało Zabiegi ujędrniające

Skóra traci jędrność i napięcie wraz z wiekiem. Wiąże się to ze zmianami hormonalnymi w organizmie, coraz mniejszą aktywnością biologiczną komórek organizmu oraz ich powolniejszym procesem regeneracyjnym.

Starzenie związane jest z osłabieniem poziomu kolagenu i elastyny, które z upływem lat zanikają. Do dwudziestego roku życia kolagen i elastyna wytwarzane w fibroblastach są dobrej jakości i proces zużycia przebiega w tym samym tempie co proces produkcji. Ta równowaga zostaje zachwiana około dwudziestego piątego roku życia.

Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!

Skontaktuj się z nami

Po trzydziestce produkcja włókien kolagenowych i elastynowych jest już mniejsza niż potrzeby skóry. Po czterdziestce kolagenu jest coraz mniej, jest  nieelastyczny i gorzej zatrzymuje wodę- skóra traci jędrność i zaczyna wiotczeć.  Ponadto obniża się stężenie nawilżającego kwasu hialuronowego w tkankach oraz zmniejsza się ilość gruczołów łojowych. Typowe miejsca gdzie widać utratę jędrności to to wewnętrzna strona ud, ramion, brzuch, pośladki, biust i twarz.

Oprócz czynników genetycznych, na proces starzenia ma wpływ także wiele innych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Szkodliwe działanie ma np. nadmierne opalanie, niewłaściwa dieta, brak ruchu fizycznego, skażenie środowiska,niewłaściwa pielęgnacja, a także palenie papierosów oraz stres.

Już po trzydziestym piątym roku życia czynniki związanie z indywidualnym funkcjonowaniem organizmu oraz czynniki zewnętrzne łączą swoje siły w działaniu na niekorzyść wyglądu naszej skóry. Jest to dobry moment do podjęcia działania, żeby zachować jak najdłużej młody wygląd ciała.

Metody: