Zabiegi laserowe

Urządzenia kosmetyczne oparte o technologię PTF cieszą się na całym świecie dużą renomą i zaufaniem.

 

Dual Laser sPTF+ jest to najnowsza, opatentowana technologia. Dual Laser sPTF+ łączy energię świetlną oraz cieplną w sposób pozwalający uzyskać najwyższą skuteczność oraz ustalić terapię odpowiednią dla danego rodzaju skóry. System PTF zapewnia dodatkowo gwarancje zabiegów nie tylko skutecznych, ale i bezbolesnych dzięki uzyskaniu prostokątnego impulsu światła.

WSKAZANIA:

 1. Usuwanie owłosienia.
 2. Usuwanie przebarwień  posłonecznych, plam soczewicowatych, ostud, itp.
 3. Fotoodmładzanie - stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny, zmniejszanie zmarszczek
 4. Terapia naczyniowa - redukcja zmian na tle naczyniowym
 5. Leczenie trądziku - działanie przeciwzapalne na zmiany trądzikowe

EFEKTY:

USUWANIE OWŁOSIENIA

Światło lasera jest selektywnie absorbowane przez melaninę (chromofor) zawartą we włosach. Energia świetlna jest oddawana do tkanek otaczających, w tym wypadku wewnątrz mieszka włosowego. W związku ze znacznym zwiększeniem temperatury w obrębie mieszka włosowego dochodzi do koagulacji, czyli ścięcia białek. Doprowadza to do odcięcia odżywienia włosa i w konsekwencji dochodzi do jego wypadnięcia.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Pochłonięte przez melaninę światło zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Przebarwienia niewielkie, zostaną rozbite i pochłonięte na drodze fagocytozy. Przebarwienia ciemne i głębsze mogą wyłuszczyć się i spowodować pojawienie niewielkiego strupka. Po zakończeniu procesu regeneracji naskórka nie pozostawi on żadnego śladu.

FOTOODMŁADZANIE

Światło PTF oddziałuje na fibroblasty poprzez podgrzanie skóry właściwej do temperatury ok. 55°C. Fibroblasty są to komórki odpowiedzialne za aktywację procesu produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze. Dodatkowo zwiększona temperatura poprawia mikrocyrkulację krwi - skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.

TERAPIA NACZYNIOWA

W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu sPTF+ chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina obecna w erytrocytach. Endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsze, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

LECZENIE TRĄDZIKU

Światło oddane przez Dual Laser sPTF+ oddziałuje na metabolit bakterii Acne, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Metabolit ten - porfiryny pod wpływem ciepła przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem tych oksyanionów. W konsekwencji możemy zaobserwować wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian.

ZALETY:

 • Brak ryzyka wystąpienia poparzeń - dzięki jednolicie dawkowanej energii oraz wbudowanym w kartridż filtrom
 • Opatentowany system chłodzenia głowicy powietrzem - zapewnia łatwość użytkowania
 • Bezbolesne zabiegi - dzięki impulsom świetlnym o prostokątnym kształcie
 • Dogłębne i precyzyjne spektrum działania zarówno na dużej jak i małej powierzchni - zagwarantowane dzięki technologii podwójnych lamp i zastosowaniu najwyższej klasy filtrów
 • Duży rozmiar punktu naświetlania - idealnie rozprowadza promieniowanie.
 • System podwójnej lampy w każdym kartridżu -precyzyjne i skuteczne rozprowadzenie impulsu świetlnego
 • Certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków).