Pielęgnacja twarzy Zabiegi do cery naczynkowej

Cera naczynkowa to bardzo powszechny problem u osób w różnym wieku. Charakteryzuje się występowaniem tzw. podskórnych pajączków, czyli inaczej teleangiektazji na skórze twarzy.

Wynika to ze zwiększonej przepuszczalności naczyń krwionośnych, które nie wytrzymują ciśnienia krwi i rozszerzają się, pozostawiając ślady w postaci prześwitujących przez naskórek „czerwonych niteczek”. Pod wpływem różnych bodźców, które powodują gwałtowne rozszerzenie i kurczenie się naczynka, dochodzi do pojawienia się rumienia, uczucia rozgrzania i pieczenia.

Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!

Skontaktuj się z nami


Zaczerwienienia na twarzy pojawiają się głównie w okolicy nosa, policzków oraz brody. Na początku rumień ustępuje dość szybko – zazwyczaj po usunięciu szkodliwego bodźca – z czasem jednak utrwala się, a w końcu przechodzi w stan przewlekły. W ostrej postaci naczynka mogą mieć kolor ciemnoczerwony albo nawet siny. Rozszerzone naczynka mogą występować przy prawie każdym typie cery, ale najbardziej narażona na pojawianie się teleangiektazji jest skóra sucha, ponieważ jest cienka i delikatna. Przyczyn, które powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych jest bardzo wiele m.in. predyspozycje genetyczne, nadmierna ekspozycja na promienie UV, wahania temperatur, ekstremalne warunki pogodowe, ostre pokarmy, stres, nadciśnienie tętnicze oraz długotrwałe stosowanie sterydów (szczególnie na twarz, szyję i dekolt).
Cera naczynkowa wymaga specjalnej troski i wielopłaszczyznowego działania. Należy zadbać min. o właściwą dietę, dobrze dobrany suplement i odpowiednią pielęgnację w gabinecie kosmetycznym oraz domu. Cera naczynkowa może być początkiem poważniejszego problemu: trądziku różowatego. Dlatego warto o nią zadbać.

Zabiegi do skóry naczynkowej: