Pielęgnacja twarzy Zabiegi do skóry wrażliwej i alergicznej

Wrażliwość skóry to coraz częściej spotykany problem wśród ludzi. Różne badania epidemiologiczne wskazują, że zjawisko to dotyka nawet połowy populacji. Charakterystyczne cechy tej skóry to: uczucie ściągnięcia, swędzenia, pieczenia, palenia, mrowienia, zauważalne przesuszenie, nadmierne złuszczanie się naskórka, rumień, obrzęk czy grudki.

Choroby alergiczne nierzadko cechują się podobnymi symptomami czy zmianami. Granica pomiędzy cerą wrażliwą, a alergiczną jest cienka. Żeby dobrać odpowiednią terapię konieczne jest właściwe rozpoznanie.

Masz pytania dotyczące tego zabiegu? Chcesz umówić się na wizytę? Nie czekaj skontaktuj sie z nami!

Skontaktuj się z nami

Skórę wrażliwą charakteryzuje obniżona tolerancja na zewnętrzne czynniki środowiskowe (wysoka i niska temperatura, różnica temperatur , zanieczyszczenie powietrza), a także na stosowane miejscowo preparaty kosmetyczne. Przyczyny wrażliwości upatruje się przede wszystkim w zmienionej, uszkodzonej barierze naskórkowej.

Zarówno w przypadku cery wrażliwej, jak i alergicznej możemy zaobserwować podobne symptomy. Będą to: uczucie palenia, rumień, świąd. Najczęstsze schorzenie alergiczne, z którym różnicujemy skórę wrażliwą to alergiczny wyprysk kontaktowy zwany inaczej kontaktowym zapaleniem skóry o podłożu immunologicznym.
Istotne jest więc dobre rozpoznanie typu skóry, co potem pozwoli na dobranie odpowiedniej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi do skóry wrażliwej, alergicznej: