Medycyna estetyczna Refreshing i wypełnienie ust

 

REFRESHING UST - Nawilżenie i odświeżenie czerwieni ust

Już po 30-35 roku życia, pojawiają się pierwsze oznaki utraty nawilżenia, kolorytu i objętości ust. Nie ma konieczności na tym etapie stosowania zabiegów zwiększających objętość ust i podkreślających ich kontur, ale brakuje im młodzieńczego blasku. Jest to dobry moment, by po raz pierwszy w życiu spróbować zabiegu delikatnie odświeżającego i odmładzającego czerwień ust.

W STEFIE SYLWETKI -STREFIE TWARZY do zabiegu regeneracji ust używamy preparatów: Restylane Vital, Restylane Lip Refresh, Juvederm Hydrate, NCTF HA, Filogra M-HA.


Zabieg polega na wstrzykiwaniu w czerwień ust nawilżającego i odświeżającego preparatu kwasu hialuronowego (np: Restylane Lip Refresh, Juvederm Hydrate, NCTF HA). Podaje się go zazwyczaj przy użyciu igły, pozostawiając małe depozyty preparatu.

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie, która zauważyła utratę blasku i nawilżenia czerwieni ust, a nie chce powiększenia ich objętości. Najczęściej po raz pierwszy odczuwamy taką potrzebę po 35-40 roku życia. Można ten zabieg zaplanować również wtedy, gdy po kilku miesiącach po zabiegu powiększenia ust potrzebujemy delikatnie odświeżyć efekt (jako tzw. zabieg podtrzymujący).

Po zabiegu wyraźnie widać poprawę nawilżenia i kolorytu ust. Poprawia się również jędrność i nawilżenie skóry wokół ust. Czerwień wargowa delikatnie się też uwypukla, ale nie ma zmiany wielkości i kształtu ust. Widzimy i czujemy nawilżenie i odświeżenie czerwieni ust oraz podkreślenie konturu.

Osoby przed 35 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu. Po 40 - 45 roku życia efekt satysfakcjonujący uzyskiwany jest po drugim zabiegu, wykonanym po upływie 2 - 4 tygodni po pierwszym zabiegu. Zabieg ten można wykonać nawet seryjnie 3 - 4 razy w odstępach co 3 – 4 tygodnie. Taka seria zabiegów zazwyczaj potrzebna jest, gdy kobieta pali papierosy, jest w trakcie rekonwalescencji po chorobie lub po silnym stresie.

Efekt zazwyczaj utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Po zabiegu należy smarować skórę 2 razy dziennie kremem kojącym, np. Cicalfat, Cetaphil MD, Cicaplast Baume B5, Sensicure, jednocześnie masując okolicę, gdzie został podany preparat. Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, można je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie, np. Auriderm, Ortholan Vein, Lioton 1000, Reparil.

Gdy po kilku dniach ustąpi zaczerwienienie, bolesność, stwardnienie skóry i siniaki, można zaprzestać stosowania powyższych preparatów i powrócić do swojej regularnej pielęgnacji skóry. Należy zacząć na stałe stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF50+.


Co robić, by jak najdłużej utrzymał się efekt zabiegu

Ważne jest stosowanie kremów natłuszczających i nawilżających usta (Bariederm Levres, Yellow Peel Balm, Fillast Eyes and Lips Retexturing Contour Creme).

Bardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli stosowanie na dzień kremów lub pomadek ochronnych z wysokim filtrami przeciwsłonecznymi (współczynnik SPF 30 - 50+) oraz produktów pielęgnacyjnych z antyoksydantami, takimi jak witamina C, witamina E, flawonoidy, kwas ferulowy, floretyna. Warto stosować również preparaty doustne zawierające witaminę C, witaminę E, koenzym Q10 i flawonoidy z pestek winogron. Bardzo ważne jest unikanie palenia papierosów, bo przez nie znacząco przyspiesza się proces starzenia i utrata uzyskanych rezultatów odmładzających.

 

Cennik

JUVEDERM Hydrate (ampułkostrzykawka 1 ml) - 650 zł

RESTYLANE Vital (ampułkostrzykawka 1 ml) - 650 zł

PRINCESS RICH (ampułkostrzykawka 1ml) – 650 zł

Filorga NCTF HA (1 ml) - 300 zł

JUVEDERM ULTRA SMILE (wypełnienie preparatem sieciowanym 0,55 ml) - 650 zł